Referat Zuchowy

Na rozpoczęcie roku harcerskiego mamy dla Was pewną propozycję! W tym miesiącu obchodzić będziemy osiemdziesięciolecie utworzenia Szarych Szeregów, więc z tej okazji przygotowaliśmy dla Was propozycję programową związaną właśnie z tym wydarzeniem

Swoją drogą – może wiecie, że nazwa ta wywodzi się właśnie z Poznania? Zerknijcie na nasz dysk i zobaczcie, co w najbliższym czasie możecie zrobić wraz z Waszymi Zuchami!

 

Referat Wędrowniczy

„Tropem Bohaterów” to propozycja programowa przygotowana specjalnie dla Was
80 lat temu wtedy nasi rówieśnicy musieli sobie zadać pytanie, czy są gotowi walczyć, a nawet umrzeć za ojczyznę. Odsunęli rozważania na temat własnej przyszłości na rzecz tej jednej, wspólnej pod wolnym biało-czerwonym sztandarem. My dziś mamy ogromne szczęście, że nie musimy stawać przed takimi pytaniami, dlatego naszym obowiązkiem jest wspomnieć tych, którzy przełożyli dobro narodu nad swój. Którzy swój młodzieńczy zapał przekuli w walkę przeciwko okupantowi. Poświęćmy czas na naszych zbiórkach na refleksję na tamten tamtych wydarzeń i spróbujmy zagłębić się w historię Szarych Szeregów w naszych małych ojczyznach.