Prawo Harcerskie, jako system wartości – tradycja i współczesność

Jak w całej Polsce tak i w Wielkopolsce odbędzie się konferencja „Prawo Harcerskie jako system wartości – tradycja i współczesność”. Konferencja odbędzie się 14 listopada w Collegium Historicum w Poznaniu. Koszt: 20 zł (materiały, kawa, posiłek) płatne na konto chorągwi z dopiskiem „składka zadaniowa: konferencja”. Poniżej zaproszenie od Wiceprzewodniczącego ZHP, a w dziale komunikaty na stronie chorągwi do znalezienia jest program konferencji.
Zapraszamy instruktorów i wędrowników.

==========================
Druhny i druhowie!

Jednym z najważniejszych zagadnień do dyskusji, jakie postawił przed nami ostatni Zjazd ZHP, jest Prawo Harcerskie. Ponieważ rzetelna rozmowa o prawie harcerskim jest nie tylko nieunikniona, ale i bardzo potrzebna, rozpoczynamy cykl konferencji, na których będziemy szukali odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Jeżeli rzeczywiście w Prawie Harcerskim potrzebne są jakiekolwiek zmiany, to zanim cokolwiek zrobimy, niech to będzie wynik dogłębnej dyskusji, konsultacji i wiedzy.
Niech to będzie także pretekst do zastanowienia się nad tym, jaką chcemy być organizacją, kogo chcemy wychować i jakiej oczekujemy od naszych instruktorów postawy moralnej w rozpoczynającym się drugim stuleciu harcerstwa.
Mam nadzieję, że będzie to dyskusja burzliwa, pełna dobrych emocji, w której nie odpuścimy żadnego tematu.

Czuwaj!
hm. Marian Antonik wiceprzewodniczący ZHP