PLENARNE POSIEDZENIE KOMISJI REWIZYJNEJ CHORĄGWI WIELKOPOLSKIEJ ZHP

W piątek 17 czerwca 2016 r., na drugim plenarnym posiedzeniu w bieżącym roku obradowała Komisja Rewizyjna Chorągwi Wielkopolskiej ZHP.

W posiedzeniu, które odbyło się w Collegium Historicum Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, wzięło udział ośmioro członków KRCh Wlkp. ZHP, co stanowi 80 % składu osobowego Komisji, Komendant Chorągwi hm. Tomasz Kujaczyński, zastępcy komendanta: hm. Wieńczysław Celer, hm. Janusz Wolski, hm. Karolina Okuniewska Wachowiak, członkini Komendy Chorągwi phm. Anita Walachowska, Przewodniczący Rady Chorągwi hm. Rafał Socha, Przewodniczący Sądu Harcerskiego Chorągwi hm. Gerzegorz Owczarzak oraz Pani Monika Szafraniec Główna Księgowa Chorągwi.

Komisja Rewizyjna Chorągwi Wielkopolskiej ZHP przyjęła uchwały dotyczące działalności finansowej Chorągwi w roku 2015 oraz udzieliła absolutorium  członkom Komendy Chorągwi za rok 2015. Omawiano także zadania Komisji podczas HAL’2016. W trakcie dyskusji pojawiły się pytania dotyczące zmiany ustawy o systemie oświaty w zakresie wypoczynku i  zmiany przepisów sanitarnych, na które odpowiedział dh hm. Janusz Wolski z-ca Komendanta Chorągwi.

Omówiono także uchwałę CKR ZHP nr 42/XXXVIII/2016 z dnia 12 marca 2016 r. w sprawie nieważności decyzji GK ZHP dotyczącej Spółdzielni Mieszkaniowej „Razem Strzeszyn”. Komendant Chorągwi hm. Tomasz Kujaczyński oraz hm. Wieńczysław Celer z-ca Komendanta Skarbnik Chorągwi przedstawili informację o toczących się sprawach związanych ze Spółdzielnią Mieszkaniową „Razem Strzeszyn”.

Kolejne posiedzenie Komisji Rewizyjnej Chorągwi zaplanowano na jesień 2016 r.

hm. Stefan Jerynkicz

przewodniczący Komisji Rewizyjnej Chorągwi Wielkopolskiej ZHP