Dni Diecezji w Poznaniu

W lipcu tego roku przeżywać będziemy Światowe Dni Młodzieży w Polsce. Celem organizowanych Dni jest przeżycie wielkiej wspólnoty Kościoła Powszechnego, słuchanie Słowa Bożego, sprawowanie sakramentów Pokuty i Eucharystii oraz radosne głoszenie Jezusa Chrystusa jako Pana i Zbawiciela. Obecnie mają one dwie zasadnicze części: pierwsza to „Dni w Diecezji”, kiedy młodzież przebywa na terenie całego kraju, który jest gospodarzem spotkania. Druga to „Wydarzenia Centralne”, czyli tygodniowy pobyt młodzieży w głównym mieście organizacyjnym – Krakowie. W 2016 roku temat ŚDM porusza w szczególny sposób tajemnicę Miłosierdzia Bożego.

Spośród wielu form uczestnictwa w tych szczególnych wydarzeniach, chcemy zaprosić Was do szczególnego zaangażowania – służby podczas Dni w Diecezji w Poznaniu, w dniach 22-25 lipca. Przewidujemy udział w nich ok. 5000 pielgrzymów z różnych krajów. Aby okazać im naszą polską gościnność, potrzebujemy zaangażowanych wolontariuszy. Poszukujemy osób gotowych do podjęcia zadań na terenie organizowanej przez nas Strefy Pielgrzyma na poznańskiej Cytadeli takich jak:

●pierwsza pomoc – patrolowanie Strefy w czasie wydarzeń na Cytadeli w sobotę i niedzielę 23-24 lipca,
●dystrybucja wody – niby drobny gest podania pielgrzymowi kubka wody do picia, a jednak konkretny przykład uczynku miłosierdzia,
●zabezpieczenie Marszu dla Jezusa – w niedzielę przechodząc w radosnym orszaku spod Katedry na Cytadelę chcemy pokazać naszą wiarę w Jezusa – nieodzowna okazuje się w takim przemarszu doświadczona „drogówka”,
●pilnowanie terenu Strefy w godzinach nocnych (pt/sb, sb/nd, nd/pn) (najlepiej pełnoletni harcerze).

Jako członek służby harcerskiej będziesz miał(a) zapewniony bezpłatny udział w Dniach w Diecezji (uwaga: udział w wydarzeniach centralnych wymaga osobnego zgłoszenia i opłaty wpisowej, ponadto osoby zaangażowane w wolontariat wydarzeń centralnych nie mogą jednocześnie uczestniczyć w Dniach w Diecezji ze względów organizacyjnych).
Ponadto zapewniamy:

● bazę noclegową (22-25 lipca) w pobliżu poznańskiej Cytadeli,
● wyżywienie,
● bezpłatne przejazdy komunikacją miejską 23 i 24 lipca.

Harcerze poniżej 18 roku życia MUSZĄ posiadać zgodę rodziców na udział w służbie!

Koordynatorem z ramienia Komendy Chorągwi Wielkopolskiej ZHP jest pwd. Jarosław Zimniak (email: jaroslaw.zimniak@zhp.net.pl).

Serdecznie zapraszamy do udziału – zgłaszać można się tutaj.