Wartaki z Koła nagrodzone na Festiwalu Harcerskim w Kielcach

Dziesiąte Pokolenie Manufaktury Piosenki Harcerskiej WARTAKI z Koła uczestniczyło w 46. Międzynarodowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach. Wydarzenie zakończyło się w sobotę uroczystym koncertem laureatów w amfiteatrze Kadzielnia, podczas którego poznaliśmy laureatów. O nagrody w tej edycji rywalizowało 460 młodych wykonawców z całej Polski, Ukrainy i Kanady.

Tradycją jest, że na koncert galowy zjeżdżają do Kielc stare Wartaki oraz rodzice obecnego 10. pokolenia. Tak było i tym razem, co świadczy o sentymencie, jakim Wartaki darzą kielecki festiwal. – Wyróżnieniem dla nas była wizyta Komendanta Wielkopolskiej Chorągwi ZHP harcmistrza Tomasza Kujaczyńskiego, który pojawił się na koncercie galowym – podkreśla Henryk Perzyński.

Wielki finał koncertu w tym roku wybrzmiał piosenką „Idealnie” zespół Sound’n’Grace, który uczestnicy festiwalu – wokaliści i zespoły – nagrywali w kieleckim studio United Records. Podczas finału nie brakowało emocji związanymi z festiwalowymi nagrodami – Jodłami. W sumie przyznano 67 Jodeł oraz 22 wyróżnienia i nagrody dodatkowe.

Manufaktura Piosenki Harcerskiej WARTAKI z Koła otrzymała Złotą Jodłę w kategorii Zespoły wokalno-instrumentalne 17-25 lat, Brązową Jodłę w kategorii Jodła Harcerska – Zespoły oraz Srebrną Jodłę Wychowawczą.