Zaproszenie na Harcerską Służbę Lednica 2019

W pierwszy weekend czerwca  odbędzie się XXIII Spotkanie Młodych Lednica 2000, które co roku gromadzi wiele tysięcy młodych ludzi. Więcej o samym wydarzeniu można przeczytać na stronie LEDNICA2000

Jego organizację po raz kolejny wesprze harcerska służba. Wziąć w niej udział mogą harcerze, którzy ukończyli 15 rok życia, zgrupowani w patrole. Każdy patrol musi mieć przynajmniej jednego pełnoletniego opiekuna. Dla osób, które ukończyły 18 roku życia istnieje możliwość samodzielnego zgłoszenia się.

Harcerska Służba Lednica dzieli się na kilka grup, zależnie od pola służby jaką chce się podjąć:

  • Służba liturgiczno-reprezentacyjna – do jej zadań należy między innymi pełnienie harcerskiej służby liturgicznej podczas spotkania, a także pełnienie wart honorowych i występowanie w imieniu ZHP podczas procesji Drogą Trzeciego Tysiąclecia
  • Służba porządkowa- do jej zadań należy między innymi kierowanie ruchem uczestników spotkania na polu lednickim, torowanie przejazdów dla karetek i pojazdów służb, utworzenie szpaleru z pochodniami wokół Bramy Trzeciego Tysiąclecia na koniec spotkania.
  • Służba medyczna- do jej zadań należy między innymi zabezpieczenie sektorów na polu lednickim pod względem pierwszej pomocy, przy współpracy z innymi służbami medycznymi wystawionymi przez organizatorów spotkania, udzielanie pierwszej pomocy uczestnikom spotkania

Wszystkie szczegółowe informacje znajdują się na stronie: http://www.lednica.zhp.pl/ .

Zgłoszenia trwają do 24 maja.