Zagłosuj na Niezwyczajnych ZHP 2018

Każdego dnia ponad 1 500 instruktorów – wolontariuszy Związku Harcerstwa Polskiego Chorągwi Wielkopolskiej, z zaangażowaniem wychowuje młodsze pokolenie Polaków, wielkopolan w zgodzie z ideałami płynącymi z Prawa i Przyrzeczenia Harcerskiego. Instruktorzy naturalnie decydują się na poświęcenie swojego czasu, nie oczekując nic w zamian.

Do ścisłego finału plebiscytu Niezwyczajni ZHP 2018 weszły dwie wielkopolskie instruktorski. Głosowanie trwa do 17 lutego!

<<ZAGŁOSUJ>>

 

phm. Izabela Spitalniak

Chorągiew Wielkopolska ZHP, Hufiec ZHP Jarocin

Druhna Iza jest szefową i inicjatorem hufcowego zespołu do spraw pozyskiwania wsparcia finansowego. Dzięki jej zaangażowaniu i determinacji, środowisko jarocińskiego hufca jest dotowane w różnego rodzaju przedsięwzięciach. Są to między innymi obozy, kolonie, biwaki, wycieczki, rajdy, happeningi czy szkolenia. Druhna Iza jest doskonałym dyplomatą i negocjatorem w rozmowach z partnerami finansowymi na szczeblu gminnym, powiatowym, wojewódzkim, a także ogólnopolskim. Potrafi zmotywować zespół do działania. Regularnie podnosi swoje kwalifikacje i dba o kształcenie członków swojego zespołu. W 2018 roku na działalność statutową w różnego rodzaju konkursach grantowych za sprawą druhny Izy hufiec otrzymał wsparcie finansowe w wysokości blisko 90 tysięcy złotych, które zostało przeznaczone na organizacje różnego rodzaju przedsięwzięć.

 

pwd. Marta Knasiak

Chorągiew Wielkopolska ZHP, Hufiec ZHP Poznań-Wilda

Druhna Marta w ciągu trzech lat z upadającej jednostki stworzyła prężnie działającą drużynę harcerską. Obecnie liczy ona aż 42 osoby, a w biwakach uczestniczy 90% harcerzy. Za kadencji druhny Marty drużyna zaczęła zdobywać złote pióro, czyli hufcową odznakę dla najlepszych jednostek. Dzięki druhnie Marcie drużyna może pochwalić się także stabilnością finansową, dzięki czemu możliwe są dofinansowania wyjść zastępów czy zakup materiałów potrzebnych do realizacji programu. Druhna Marta świetnie radzi sobie z łączeniem wszystkich ról – jest drużynową, studentką, a dodatkowo pracuje. Cały czas się kształci, biorąc udział w kursach i warsztatach. Angażuje się także w szkolenie innych. W ubiegłym roku była komendantką hufcowego kursu zastępowych. Ma świetny kontakt z członkami swojej drużyny, których inspiruje i motywuje do działania. Sprawiła, że drużyna niczym feniks odrodziła się z popiołów, a poziom jej pracy nieustannie się podnosi.

 

<<ZAGŁOSUJ>>