XIII Rajdo-Biwak „Szlakiem Powstańców Wielkopolskich”

Obywatele! Jak wieści donoszą, w dniach 08-10 marca 2019r. w Neu Skalmierschütz przeprowadzona zostanie akcja zbrojna mająca na celu odzyskanie wolności. Skalmierzycka Rada Żołnierska już po raz XIII wzywa Was do czynnego włączenia się w działania na naszych ziemiach. Hej za broń Powstańcy!

Walki toczące się na naszym froncie mają przeważnie charakter partyzancko-pozycyjny. Nieprzyjaciel jest tak samo rozstawiony po wsiach i wzdłuż całego miasteczka, częściowo okopany, jak i nasze siły. Niekarne to wojsko nie ma żadnych form uczciwości żołnierskiej, walczy środkami barbarzyńskimi, dobija rannych lub pastwi się nad nimi. Strzelają kulami, obdzierają jeńców z odzieży, są bezlitośni. Dlatego działamy w grupie i wymagamy posłuszeństwa wobec Rady. Wszelkie odstępstwa karane będą bezwzględnie.

 

Więcej o rajdzie http://rajdobiwak.zhp.wlkp.pl/