Zmiana serwera Chorągwi

Komenda Chorągwi podjęła decyzję o przejściu na nowy, nowocześniejszy serwer obsługujący pocztę i strony w domenie zhp.wlkp.pl

W związku z przejściem Chorągwi na nowocześniejszy serwer obsługujący pocztę i strony hufców w domenie zhp.wlkp.pl prosimy o zastosowanie się do poniższych instrukcji:

• Prosimy zarchiwizować pocztę, to znaczy, pobrać wiadomości do programu komputerowego (np. Microsoft Outlook, Outlook, Thunderbird, Windows mail itp.) dokładnie w dniu 29.05.2017. Niezastosowanie się do prośby będzie groziło utratą części korespondencji nadanej pomiędzy 29.05.2017, a datą przeniesienia serwera pocztowego.

• Aby nie utracić żadnej korespondencji, zostanie włączony autoresponder (automatyczna odpowiedź z prośbą o przesłanie ponowne maila). Przerwa w dostępie do poczty potrwa do dnia 31.05.2017. Na prywatne skrzynki Komendantów oraz hufcowe w domenie zhp.pl zostanie wysłany mail z nowymi ustawieniami konfiguracyjnymi poczty w domenie zhp.wlkp.pl.

• Prosimy ograniczyć (a nawet zmniejszyć do zera) wprowadzanie nowych informacji na strony internetowe umieszczone na serwerze Chorągwi Wielkopolskiej po dniu 24.05.2017. Wszelkie zmiany pomiędzy tym dniem, a przed uaktywnieniem witryny zostaną utracone ze względu na backup (kopię zapasową), który jest przewidziany właśnie na ten dzień. W przypadku wstawienia nowych treści po 24.05.2017 trzeba będzie zmiany wprowadzić ponownie po przeniesieniu witryny na nowy serwer. Strony internetowe zaczną się pojawiać sukcesywnie od 29.05.2017 do 05.06.2017.

• Prosimy o wyznaczenie osoby do kontaktu z Zespołem IT Chorągwi Wielkopolskiej, wraz z kontaktem do tej osoby (nr tel. i email).

W razie problemów natury informatycznej przygotowany został specjalny formularz kontaktowy https://goo.gl/forms/RP0S3UuyLEgbR4Br2

Osobą odpowiedzialną za uruchomienie nowego serwera jest
• pwd. Sebastian Stachowiak tel. 661396639

Na nowym serwerze na programie pocztowym można robić samodzielnie przekierowania, zmiany haseł i odbierać pocztę przez WWW gromadząc ją do 5 GB.
Na stronach internetowych można bez problemu instalować programy do obsługi stron np. WordPress, Joomla itp. Można również tworzyć w html.

Za utrudnienia w okresie zmiany serwera przepraszam, ale działania te związane są z koniecznością poprawy obsługi i działania poczty i stron w domenie zhp.wlkp.pl

hm. Tomasz Kujaczyński