Głosuj na najlepszych w Plebiscycie ZHP – pwd. Aleksandra Ziska

Finalistka Plebiscytu „NIEZWYCZAJNI 2015” w kategorii NA GRANATOWYM SZLAKU z Hufca Poznań Nowe Miasto.

W ciągu kilku miesięcy utworzyła jedyne w Wielkopolsce środowisko harcerskie zrzeszające dzieci i młodzież z dysfunkcjami słuchu oraz ich słyszące rodzeństwo i przyjaciół. Wykształciły się w nim dwie gromady zuchowe oraz drużyna harcerska i starszoharcerska. Jest drużynową 2 Poznańskiej Integracyjnej Drużyny Harcerskiej NS „Cisza”. Prowadzi zbiórki w trzech językach. Większość harcerzy z jej drużyny, poza głuchotą, boryka się także z innymi niepełnosprawnościami – praca z nimi wymaga od instruktora szczególnego podejścia i zaangażowania, a przede wszystkim wiedzy i świadomości. Podsumowaniem pracy drużyny „Cisza” był w ubiegłym roku obóz, w którym wzięło udział czterdzieścioro dzieci, z których ponad połowa była niepełnosprawna.

Zachęcamy do głosowania na stronie http://zhp.pl/niezwyczajni/