Wędrówka Betlejemskiego Światła Pokoju w Wielkopolsce

Wędrówka Betlejemskiego Światła Pokoju rozpoczęła się w Wielkopolsce 13 grudnia. W tym dniu środowiska harcerskie z Wielkopolski odebrały Światło podczas Mszy Świętej w Sanktuarium na Krzeptówkach, gdzie ZHP przyjmował BŚP od skautów słowackich.

16 grudnia harcerze ze Szczepu „Herkules” – Hufiec Poznań Jeżyce wraz z Komendantem Chorągwi przekazali BŚP Wojewodzie Wielkopolskiemu Zbigniewowi Hoffmannowi.

18 grudnia harcerze z 100 PDH wraz z Komendantem Chorągwi przekazali BŚP Marszałkowi Województwa Wielkopolskiego Markowi Woźniakowi.

20 grudnia w Farze Poznańskiej odbyła się uroczysta Msza Św., podczas której Komendant Chorągwi przekazał BŚP środowiskom harcerskim zgromadzonym w kościele. Po Mszy harcerze przemaszerowali na Stary Rynek, gdzie na schodach Ratusza Komendant Chorągwi w asyście Drużyny reprezentacyjnej przekazał BŚP Prezydentowi Poznania Jackowi Jaśkowiakowi.

Zapraszamy do galerii