Betlejemskie Światło Pokoju

Druhny i druhowie!

W tym roku po raz dwudziesty piąty dotrze do Polski Betlejemskie Światło Pokoju – międzynarodowy symbol nadziei na pokój wśród narodów, przekazywany przez skautów całego świata.

Związek Harcerstwa Polskiego odbierze Światło – tradycyjnie z rąk słowackich skautów – 13 grudnia o godzinie 10:00, ale wcześniej, w dniach 11-13 grudnia, harcerze będą mogli wziąć udział w Zlocie Betlejemskiego Światła Pokoju, odbywającym się w Zakopanem. Zgłaszać się można do 30 listopada.

Specjalnie z tej okazji Centralny Bank Pomysłów przygotował również propozycję programową „Idź za światłem” dla wszystkich drużynowych, zawierającą zestaw porad i pomysłów związanych z Adwentem, Świętami Bożego Narodzenia oraz z samym BŚP.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.